Ogłoszenia parafialne
3 Niedziela adwentu - 14.XII.2025
- „Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. (…) Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.” – to słowa dzisiejszej liturgii trzeciej niedzieli adwentu. Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu się do świąt przez spowiedź – sakrament pojednania – by przyjąć Jezusa w Komunii św.
- Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii, z udziałem księży z dekanatu, odbędzie się w środę – 17.XII. – w następujących godzinach:
- w Solcu – od 9.00 – 10.00, po południu od 15.30 – 17.00 oraz od 19.30 – 20.15.
- w Witowie – od 10.45 – 11.30. - W pozostałych parafiach dekanatu spowiedź św. będzie w następujących dniach:
- we wtorek – 16.XII – Nowe Miasto;
- w środę – 17.XII – Solec;
- w czwartek – 18.XII. – Sulęcinek;
- w piątek – 19.XII. – Chocicza;
- w poniedziałek – 22.XII. – Książ Wlkp.;
We wszystkich parafiach, spowiedź odbędzie się w godzinach od 9.30-11.00 oraz po południu od 15.30-17.00 oraz od 19.30-20.15 - Spowiedź św. przedświąteczna będzie także:
- w niedzielę 21.XII. – przed Mszami św.
- we wtorek – 23.XII. – od 17.30 – 18.00 oraz od 19.00 – 20.00.
- w środę – 24.XII – w Wigilię – od 7.00 – 8.00. - Przy ołtarzu Matki Bożej wyłożone są papierowe torby – „tytki miłosierdzia”. Zachęcam do włączenia się w to przedświąteczne dzieło. Proszę o przyniesienie ofiarowanych darów do przyszłej niedzieli 21 grudnia.
- W sobotę 20.XII. od rana będzie ustawiany żłóbek.
Dlatego proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę od g. 10.00. - Objazd chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową w sobotę – 20.XII. –
od g. 8.30. Chorych można zgłaszać w zakrystii. - W zakrystii można nabywać świece CARITAS – duże po 22,- zł, małe po 11,- zł, (kalendarz Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 3,- zł) oraz opłatki.
- Jeśli ktoś chciałby nabyć książeczkę „Ewangelia na każdy dzień – 2026” proszę zapisać się w zakrystii.
- Intencja Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy na miesiąc grudzień:
- Za chrześcijan żyjących na terenach dotkniętych konfliktami.
Módlmy się, aby chrześcijanie żyjący w strefie wojny lub konfliktu, szczególnie na Bliskim Wschodzie, byli siewcami pokoju, nadziei i pojednania. - Zebranie wiejskie Sołectwa Solec odbędzie się w czwartek 18 grudnia o g. 18.00, na sali wiejskiej.
2 Niedziela Adwentu - 7.XII.2025
- Adwent to czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.
Wzorem tego oczekiwania jest dla nas Maryja dlatego, podczas Mszy św. roratnich, razem z Nią będziemy przygotowywać się na przyjście Chrystusa i Święta Bożego Narodzenia. Na roraty szczególnie zapraszam dzieci i młodzież.
Roraty – od poniedziałku do piątku o g. 18.00.
W Witowie Msze św. roratnie będą odprawione w poniedziałek, środę i piątek
o g. 16.30. - Dzisiaj przed kościołem – zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
- Przy ołtarzu Matki Bożej wyłożone są papierowe torby „tytki miłosierdzia”. Zapraszam do włączenia się w to przedświąteczne dzieło pomocy.
- W poniedziałek – 8.XII. – przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzieci pierwszokomunijne, podczas Mszy św. o g. 18.00, otrzymają poświęcone medaliki z wizerunkiem Matki Bożej.
Dzieci z Witowa przyjdą na Mszę św. w Witowie o g. 16.30. - W czwartek – 11.XII. – odbędzie się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca. Spotkanie rozpocznie się adoracją Najśw. Sakramentu i modlitwą różańcową w kościele o g. 17.30., o godz. 18.00 – Msza św. Po Mszy spotkanie opłatkowe na sali wiejskiej.
- Spowiedź święta adwentowa, z udziałem księży z dekanatu, rozpocznie się w następnym tygodniu, od wtorku 16 grudnia. W naszej parafii spowiedź będzie
w środę 17.XII., w godzinach:
- w Solcu – od 9.00 – 10.00; po południu od 15.30 – 17.00 i od 19.30 – 20.15;
- w Witowie – od 10.45 – 11.30. - Sprzątanie kościoła przed świętami Bożego Narodzenia będzie w sobotę 20.XII.,
od g. 9.00. - W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w sobotę 13.XII. – św. Łucję dz., m.
- w niedzielę 14.XII. – św. Jana od Krzyża pr., dK. - W zakrystii i biurze parafialnym można nabywać świece CARITAS – duże po 22,- zł, małe po 11,- zł., (kalendarz Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 3,- zł.) oraz opłatki.
- Objazd chorych ze spowiedzią i Komunią św. adwentową będzie w sobotę – 20.XII. – od g. 8.30. Chorych można zgłaszać w zakrystii.
- Intencja Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy na miesiąc grudzień:
- Za chrześcijan żyjących na terenach dotkniętych konfliktami.
Módlmy się, aby chrześcijanie żyjący w strefie woiny lub konfliktu, szczególnie na Bliskim Wschodzie, byli siewcami pokoju, nadziei i pojednania. - W minionym tygodniu zmarła i odbył się pogrzeb – śp. Henryka Klemenska,
z Solca, ul. Kościelnej. Wieczny odpoczynek …
1 Niedziela Adwentu - 30.XI.2025
- W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. W roku liturgicznym rozważamy wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa, Maryi i świętych, które przyniosły całej ludzkości Boże Zbawienie. Hasłem nowego roku duszpasterskiego 2025/26 są słowa: „Uczniowie misjonarze”.
- W dzisiejszą niedzielę obchodzimy odpust parafialny ku czci naszej patronki – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, której wspomnienie liturgiczne przypada 25 listopada.
Mszę św. odpustową o g. 12.00 odprawi Ks. Rekolekcjonista Maciej Kubiak, ze Środy Wielkopolskiej.
Ze względu na leżący śnieg nie będzie procesji eucharystycznej na koniec Mszy św. - Adwent to czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Wzorem tego oczekiwania jest dla nas Maryja. Dlatego podczas Mszy św. roratnich będziemy razem z Nią uczekiwać na święta Bożego Narodzenia. Na roraty szczególnie zapraszam dzieci i młodzież.
Roraty – od poniedziałku do piątku o g. 18.00. W Witowie Msze św. roratnie będą odprawione w poniedziałek, środę i piątek o g. 16.30. - W tym tygodniu przypada I-y czwartek, piątek i sobotą miesiąca. W te dni czcimy:
w czwartek – ustanowienie Najśw. Sakramentu; w piątek – Najśw. Serce Jezusa;
w sobotę – Niepokalane Serce Maryi. Spowiedź – pół godz. przed Mszą św. - Objazd chorych w piątek od g. 8.30. Chorych można zgłaszać w zakrystii.
- W przyszły poniedziałek – 8.XII. – przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzieci pierwszokomunijne, podczas Mszy św. o g. 18.00, otrzymają poświęcone medaliki z wizerunkiem Matki Bożej. Dzieci z Witowa przyjdą na Mszę św. w Witowie o g. 16.30.
- Na ołtarzu Matki Bożej wyłożone są papierowe torby, tytki miłosierdzia – na dary, które chcemy przekazać innym z okazji świąt Bożego Narodzenia. Zachęcam do włączenia się w to przedświąteczne dzieło pomocy ubogim.
- W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w środę 3.XII. – św. Franciszka Ksawerego pr.
- w czwartek 4.XII. – św. Barbarę dz. m.
- w sobotę 6.XII. – św. Mikołaja bp.
- w niedzielę 7.XII. – św. Ambrożego bp., dK. - W przyszłą niedzielę przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
- Od środy w zakrystii będzie można nabywać świece wigilijne Caritas: małe po 11,- zł, duże po 22,- zł oraz opłatki.
- Jest do nabycia kalendarz Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu w cenie 3,- zł.
- We wtorek 2.XII. w Przychodni Lekarza Rodzinnego, odbędą się badania USG: żył i tętnic, echo serca, tarczycy, stawów, nerek, płuc. Badania od godz. 8.00 – badania są płatne.
- W czwartek – 11.XII. – odbędzie się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Żywego Różańca. Spotkanie rozpocznie się adoracją Najśw. Sakramentu i modlitwą różańcową w kościele o g. 17.30., o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy spotkanie opłatkowe na sali wiejskiej.
- Zmarła śp Maria Strzelczyk z Witowa. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 1.XII.
o g. 11.00. Wieczny odpoczynek …
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (34 Niedz. zw.) - 23.XI.2025
- Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny – cykl świątecznych obchodów tajemnicy naszego odkupienia z grzechów i zbawienia.
Przypomina nam także, że kiedyś nastąpi ostateczny triumf Jezusa Chrystusa – „Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy” (1 Kor 15,25).
W tę uroczystość odnowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana,
jak to uczyniliśmy z okazji 1050-ej rocznicy Chrztu Polski, w 2016 roku. - Dzisiaj, w Sulęcinku odbywa się odpust parafialny. Suma odpustowa o g. 12.00.
- We wtorek 25 listopada przypada dzień liturgicznego wspomnienia naszej patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
- W tym roku uroczystość odpustową poprzedzą rekolekcje, które poprowadzi
Maciej Kubiak ze Środy Wlkp., wieloletni rekolekcjonista, mój serdeczny kolega
z rocznika studiów w Arcybiskupim Seminarium Duchownym. - Program rekolekcji:
Temat – „Pielgrzymi nadziei – uczniowie misjonarze”.
- Piątek – nauka rekolekcyjna: Witowo – g.16.30, Solec g. 18.00;
Po Mszy św. – nauka rekolekcyjna dla kandydatów do bierzmowania i młodzieży szkół średnich;
- Sobota – nauka rekolekcyjna: Witowo – g.16.30, Solec g. 18.00;
Po Mszy św. – konferencja dla rodziców i starszych pt. „Wiara w Boga a problemy psychiczne młodzieży i choroby psychiczne.”
- Niedziela – kazania na Mszach św. - Uroczystość odpustową będziemy obchodzili w niedzielę 30 listopada, o g. 12.00.
Summistą będzie Ks. Maciej Kubiak ze Środy Wlkp.
Uroczystość rozpoczniemy poświęceniem nowego krzyża misyjnego przy kościele,
a następnie tablic pamiątkowych: fundatorów stacji Drogi krzyżowej Tadeusza i Jadwigi Chrzanowskich z Młodzikowa i epitafium Księży – Romana Stepczyńskiego i Leona Stępniaka – więźniów obozu koncentracyjnego Dachau koło Monachium.
Na koniec Mszy św. uroczysta procesja eucharystyczna.
Proszę panów z Solca o asystę dla celebransa i do baldachimu, a do feretronów i chorągwi – matki różańcowe z Solca, Sulęcina, Krzykos i Witowa - W sobotę – 29.XI. – proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła przed uroczystością odpustową
od g. 9.00; szczególnie proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych. - Odpust parafialny to nie tylko uroczyste wspominanie naszej Patronki, ale także okazja do uzyskania darowania kar za grzechy, czyli odpustu, który ofiarować możemy za siebie
lub za naszych zmarłych – dusze pokutujące w czyśćcu.
Dlatego pełne przeżywanie odpustu polega na tym, żeby przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św. w intencji uzyskania odpustu. - Spowiedź św. przed odpustem:
W czwartek – 27.XI. – od g 17.30 oraz po Mszy św. wieczornej.
W piątek – 28.XI.:
- w Witowie od g. 16.00; o 16.30 Msza św.
- w Solcu od g. 17.30 oraz po Mszy św. wieczornej.
W sobotę – 29.XI. – od g. 17.30 oraz po Mszy św. wieczornej. - Za tydzień przypada pierwsza niedziela Adwentu i początek nowego roku liturgicznego.
- Przypominam o rezerwowaniu terminów Mszy św. jubileuszowych i rocznicowych oraz Mszy św. za zmarłych.
- Centrum Medyczne Badań Profilaktycznych i Przesiewowych NZOZ Inter-Med – informuje:
W dniu 2 grudnia br. (wtorek) – od g. 8.00, w Przychodni Lekarza Rodzinnego w Krzykosach, ul. Gówna 24 B, odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca.
Badania są odpłatne, bliższe informacje w przychodni.
33 Niedziela zwykła - 16.XI.2025
- W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich.
Ustanowił go papież Franciszek w 2016 roku, na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Po raz pierwszy obchodzony był w 2017 r. w trzecią niedzielę listopada. Nieprzypadkowo obchodzony jest na początku najtrudniejszego dla wielu ubogich okresu w roku – zimy. Dzień ten przypomina, że naszym obowiązkiem jest troska o ubogich. W okresie zimnych temperatur są oni szczególnie narażeni na trudne warunki pogodowe i głód.
Tegoroczne hasło IX. Światowego Dnia Ubogich brzmi: „Ty jesteś moją nadzieją” i jest on połączony z obchodami Jubileuszu Osób Ubogich.
Papież Leon XIV wydanym z tej okazji orędziu pisze:
„Ubodzy nie są dla Kościoła kwestią poboczną, odwracającą uwagę, ale najbardziej umiłowanymi braćmi i siostrami, ponieważ każdy z nich, swoim istnieniem, a także słowami i mądrością, której jest nośnikiem, skłania do namacalnego dotknięcia prawdy Ewangelii”.
Św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, żyjący w połowie III wieku, który opiekował się ubogimi, na żądanie prefekta Rzymu, żeby wydał państwu skarbiec Kościoła zwołał ubogich i nazwał ich „prawdziwym skarbem Kościoła”. - Ksiądz Arcybiskup Zbigniew Zieliński, Metropolita Poznański, mianował z dniem 20 listopada br. Księdza Mgra Pawła Nowaka – wikariusza parafii NMP Wniebowziętej w Obornikach – nowym proboszczem Parafii pw. Świętej Trójcy w Nowym Mieście n/Wartą. Uroczystość wprowadzenia nowego proboszcza do wspólnoty parafialnej odbędzie się w sobotę 22 listopada o g. 18.00.
- W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w poniedziałek 17.XI. – św. Elżbietę Węgirską zak.
- we wtorek 18.XI. – bł. Karolinę Kózkównę dz. i m.
- w czwartek 20.XI. – św. Rafała Kalinowskiego pr.,
- w piątek 21.XI. – Ofiarowanie NMP
- w sobotę 22.XI. – św. Cecylię dz. i m. – patronkę chórów kościelnych. - W przyszłą niedzielę (ostatnią roku liturgicznego) obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
W Sulęcinku – odpust parafialny. Msza św. odpustowa o g. 12.00. - Nasz odpust parafialny ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dz. m. będziemy obchodzili w I niedzielę Adwentu – 30 listopada – o g. 12.00.
Uroczystość poprzedzą rekolekcje parafialne, które będzie prowadził Ks. Maciej Kubiak ze Środy Wlkp. On też będzie tegorocznym Summistą odpustowym. - Intencja Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy na miesiąc listopad:
O zapobieganie samobójstwom. Módlmy się, aby osoby odczuwające pokusę samobójstwa znalazły w swojej wspólnocie potrzebne wsparcie, opiekę i miłość i otworzyły się na piękno życia.
32 Niedziela zwykła - 9.XI.2025
- Dnia 9 listopada w całym Kościele katolickim obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie w Rzymie. Kościół ten jest katedrą Biskupa Rzymu i „Matką katedr biskupich” całego świata. Dzisiejsze święto jest znakiem jedności całego Kościoła katolickiego ze Stolicą Apostolską.
- Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
W tym roku wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) poświęcone jest Nigerii – krajowi islamskiemu, w którym bycie chrześcijaninem często oznacza ryzyko utraty życia. Tegoroczne hasło, „Bądźmy głosem prześladowanych w Nigerii”, jest apelem o modlitwę, pamięć i solidarność z ludźmi, którzy każdego dnia doświadczają przemocy z powodu swojej wiary.
Przed kościołem odbywa się zbiórka na pomoc dla prześladowanych chrześcijan. - We wtorek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
Tego dnia dziękujemy Bogu za wolną Ojczyznę i prosimy o jej pomyślny rozwój oraz modlimy się za rządzących, by kierowali krajem z pokorą i miłością do Ojczyzny oraz wszystkich obywateli.
Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o g. 9.00.
Po Mszy św. przejdziemy pod krzyż i pamiątkową tablicę koło kortów. Wspólnie odśpiewamy Hymn państwowy oddając hołd wszystkim, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny.
Składka w tym dniu jest przeznaczona na Stolicę Apostolską. - W XXXIII Niedzielę zwykłą obchodzimy w Kościele katolickim Światowy Dzień Ubogich. Ustanowił go w listopadzie 2016 roku papież Franciszka w Liście Apostolskim Misericordia et Misera, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Przypomina nam o obowiązku czynienia miłosierdzia ubogim.
- W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w poniedziałek 10.XI. – św. Leona Wlk. pap. i dK.
- we wtorek 11.XI. – św. Marcina z Tours, bp.
- w środę 12.XI – św. Jozafata, bp. i m.
- w czwartek 13.XI. – Pierwszych Męczenników Polski: śś. Benedykta,
Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. - Nasz odpust parafialny ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dz. m. będziemy obchodzili w I niedzielę Adwentu – 30 listopada – o g. 12.00.
Sumistą będzie Ks. Maciej Kubiak ze Środy Wlkp. - Intencja Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy na miesiąc listopad:
O zapobieganie samobójstwom. Módlmy się, aby osoby odczuwające pokusę samobójstwa znalazły w swojej wspólnocie potrzebne wsparcie, opiekę i miłość i otworzyły się na piękno życia.
31 Niedziela zwykła - 2.XI.2025 - Dzień zaduszny
- Dzisiaj obchodzimy Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Modlimy się za dusze przebywające w czyśćcu.
Pamiętajmy o możliwości zyskania odpustu zupełnego za zmarłych przez oktawę – osiem dni – od uroczystości Wszystkich Świętych, czyli do
8 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy
w intencji zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej – spowiedź
i Komunia św. – oraz nieprzywiązanie się do żadnego grzechu. - Podczas zbiórki na cmentarzu zebrane zostało 11.472,43 zł.
Dziękuję kwestarzom i ofiarodawcom – Bóg zapłać. Zebrane środki są przeznaczone na koszty utrzymania cmentarza – wywóz śmieci. - Wymienianki półroczne można zamawiać w biurze parafialnym i w kaplicy w Witowie do 15 listopada.
- W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- we wtorek 4.XI. – św. Karola Boromeusza, bpa - W tym tygodniu przypada I-y czwartek i piątek miesiąca.
- W I-y czwartek nabożeństwo Godziny świętej w łączności z wieczorną Mszą św.
- W I piątek objazd chorych z Komunią św. od g. 8.30. Chorych można zgłaszać w zakrystii.
Spowiedź św. w I-y piątek:
- w Witowie o g. 16.00, potem Msza św.;
- w Solcu od g. 17.30, potem Msza św. zbiorowa za zmarłych o g. 18.00. - W sobotę 8.XI. – adoracja Najśw. Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi – po Mszy św. o g. 18.00.
- W przyszłą niedzielę – 9.XI. – obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki św. Jana Chrzciciela na Lateranie, która jest katedrą Biskupa Rzymu i matką wszystkich kościołów świata.
- W przyszłą niedzielę obchodzimy XVII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie.
- Intencja Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy na miesiąc listopad:
O zapobieganie samobójstwom. Módlmy się, aby osoby odczuwające pokusę samobójstwa znalazły w swojej wspólnocie potrzebne wsparcie, opiekę i miłość i otworzyły się na piękno życia. - Zmarłą śp. Irena Zawitaj z Sulęcina. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o g. 12.00. Wieczny odpoczynek …
Rocznica poświęcenia własnego kościoła (30 Niedz. zw.) - 26.X.2025
- W ostatnią niedzielę października obchodzimy rocznicę poświęcenia własnego kościoła parafialnego.
Uroczystość przypomina nam, że budynek kościoła jest obrazem duchowej świątyni, w której mieszka Bóg, a którą wszyscy jesteśmy od naszego chrztu i zarazem tworzymy jako wspólnota parafialna.
Nasz kościół parafialny, którego patronką jest św. Katarzyna Aleksandryjska, dziewica i męczennica, został konsekrowany 16 czerwca 1908 roku, przez Ks. Arcybiskupa Edwarda Likowskiego. - W kalendarzu liturgicznym obchodzimy we wtorek – 28.X. – święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
- Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest codziennie po wieczornej Mszy św.
Nabożeństwo różańcowe dla dzieci - w środę 29.X. o g. 17.00. - Okazja do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych:
- w środę 29.X. – od g. 17.30;
- w czwartek 30.X. – od g. 17.00;
- w piątek 31.X.: w Witowie od g. 16.00, o g. 16.30 Msza św.;
w Solcu od g. 17.30, o g. 18.00 Msza św. - W sobotę 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych.
Msze św. w tym dniu będą odprawione o g. 8.30, w Witowie 10.00 i 13.30.
Po Mszy św. popołudniowej, ok. g. 14.15, wyruszy procesja na cmentarz, podczas której modlić się będziemy za zmarłych.
W uroczystość Wszystkich Świętych zbiórka na cmentarzu przeznaczona jest na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza. - Pamiętajmy o możliwości zyskania odpustu zupełnego za zmarłych w dniach od 1 – 8 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w intencji zmarłych oraz 2 listopada – za pobożne nawiedzenie kościoła.
Warunkiem jest stan łaski uświęcającej – spowiedź i Komunia św. - W niedzielę – 2.XI. – obchodzimy Dzień Zaduszny - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Modlimy się za dusze przebywające w czyśćcu. Msze św. będą odprawione tak jak w niedzielę: 8.30, w Witowie – 10.00, 11.30.
- Wymienianki jednorazowe można składać do koszyka w kościele.
- Intencja Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy na miesiąc listopad:
O zapobieganie samobójstwom. Módlmy się, aby osoby odczuwające pokusę samobójstwa znalazły w swojej wspólnocie potrzebne wsparcie, opiekę i miłość i otworzyły się na piękno życia.
Światowa Niedziela Misyjna (29 Niedz. zwykła) - 19.X.2025
- Dziękuję bardzo strażakom z OSP w Krzykosach i Pięczkowie za bezinteresowną pomoc w wycięciu dwóch uschłych drzew z cmentarza przykościelnego w Solcu. Serdeczne - Bóg zapłać!
- Dzisiaj przypada Światowa Niedziela Misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, których tegorocznym hasłem są słowa „Misjonarze nadziei”.
Jak podaje Centrum Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce – Missio, w 2024 roku na poszczególne dzieła misyjne zostały zebrane następujące kwoty:
- Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary – 5.000.242,90 zł;
- Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła – na formację misyjną – 501.979,60 zł;
- Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci – 2.754.826,40 zł. - W Tygodniu Misyjnym serdecznie zapraszam do modlitwy różańcowej w intencji misjonarzy – duchownych i świeckich – którzy w krajach misyjnych słowem i czynem głoszą Ewangelię. Do modlitwy szczególnie zapraszam młodzież – kandydatów do bierzmowania. Przypominam, że młodzież ma wziąć udział w przynajmniej trzech nabożeństwach różańcowych.
- Piękna Pani, objawiając się dzieciom w Fatimie w 1917 roku, przedstawiła się im: „jestem Matką Bożą Różańcową”. Miesiąc październik, w którym przypada święto Matki Bożej, zaprasza nas do modlitwy będącej rozważaniem najważniejszych tajemnic–wydarzeń z życia Jezusa i Maryi, które przyniosły nam odkupienie z grzechów i wieczne zbawienie. Maryja przypomina nam, że dzięki modlitwie odnosimy zwycięstwo nad złem i wszystkim, co nam zagraża.
W modlitwie prośmy Boga o pokój w Ukrainie, w Ziemi Świętej i na wszędzie na świecie oraz w intencji naszych rodzin, ojczyzny i Kościoła.
Nabożeństwo jest odprawiane od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, w niedzielę po Mszy św. o g. 11.30.
Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w środę o g. 17.00.
W Witowie różaniec codziennie o g. 18.00, w sobotę po Mszy św. ok. 17.30, w niedzielę o g. 9.30. - Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej odbędzie się w czwartek 23.X., po wieczornej Mszy św., na probostwie.
- W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w poniedziałek 20.X. – św. Jana Kantego, pr.
- we wtorek 21.X. – św. Urszulę dz., m. i towarzyszki dzz., mm.
- w środę 22.X. – św. Jana Pawła II, pap. - W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Rocznicy Konsekracji naszego kościoła parafialnego.
- Intencja Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy na miesiąc październik:
- Za wspólną misję. Módlmy się, aby Kościół nadal wspierał na wszelkie sposoby synodalny styl życia, w znaku współodpowiedzialności, promując uczestnictwo, komunię i wspólną misję kapłanów, zakonników i świeckich. - Można rezerwować na przyszły rok Msze św. jubileuszowe i rocznicowe.
Msze za zmarłych będzie można rezerwować od połowy listopada. - Zmarła śp. Zofia Mendyka z Krzykos, lat 90. Pogrzeb odbędzie się we wtorek,
o g. 11.00. Wieczny odpoczynek…
28 Niedziela zwykła - 12.X.2025
- W dzisiejszą niedzielę – 12.X. – obchodzimy XXV Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II – Prorok nadziei”. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia – na stypendia dla utalentowanej biedniejszej młodzieży.
- W poniedziałek – 13.X. – przypada dzień Matki Bożej Fatimskiej – pamiątka ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku i „cudu słońca”.
Maryja, za pośrednictwem dzieci fatimskich: Łucji, Franciszka i Hiacynty, wzywa wszystkich ludzi do nawrócenia się do Boga, prawdziwej pobożności i pokuty za grzechy. Tylko łaska Boża, wypraszana przez nas w modlitwie, może zapewnić pokój ludziom na całym świecie.
Msza św. i nabożeństwo fatimskie: w Witowie – o g. 16.30; w Solcu o g. 18.30. - Z okazji przypadającego we wtorek – 14.X. – Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom oświaty, życzę błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w trudnym dziele wychowywania młodego pokolenia.
- Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej. W niedzielę po Mszy św. o g. 11.30.
- Nabożeństwo różańcowe dla dzieci – w środę o g. 17.00.
- W Witowie różaniec – codziennie o g. 18.00, w sobotę po Mszy św. ok. 17.30, w niedzielę o g. 9.30 - Za tydzień – 19.X. – będziemy obchodzili Światową Niedzielę Misyjną. Składka będzie przeznaczona na misje.
- Także w przyszłą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych obecnych na Mszy św. niedzielnej.
- W dniu 19.X., w 41 rocznicę porwania i zamordowania bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.
- W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w poniedziałek 13.V. – dzień MB Fatimskiej; bł. Honorata Koźmińskiego, pr.
- we wtorek 14.X. św. Małgorzatę Marię Alacoque dz., apostołkę kultu
Najśw. Serca Pana Jezusa
- w środę 15.X. św. Teresę z Avilii, dz. i dK.,
- w czwartekX. św. Jadwigę Śląską
- w piątek – 17.X. św. Ignacego Antiocheńskiego, bp. m.
- w sobotę 18.X. św. Łukasza, Ew. – dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia - Intencja Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy na miesiąc październik:
- Za wspólną misję. Módlmy się, aby Kościół nadal wspierał na wszelkie sposoby synodalny styl życia, w znaku współodpowiedzialności, promując uczestnictwo, komunię i wspólną misję kapłanów, zakonników i świeckich. - Od przyszłej niedzieli można rezerwować Msze św. jubileuszowe i rocznicowe na przyszły rok. Msze św. za zmarłych będzie można rezerwować od połowy listopada.
- W środę odbędzie się pogrzeb śp. Sylwestra Jankowiaka z Nietrzanowa,
o g. 11.00. Wieczny odpoczynek …