Kościół parafialny Kościół parafialny - wnętrze Dom parafialny Figura Najświętszego Serca Pana Jezusa Krzykosy Kaplica Witowo Sulęcin Młodzikowo Most kolejowy nad rzeką Wartą

Listopad

20

środa

Edyta, Edmund, Anatol

 

33 Niedziela zwykła – 17.XI.2019

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako III Światowy Dzień Ubogich.
  Papież Franciszek ustanowił go w 2016 roku, na zakończenie Roku Jubileuszowego Miłosierdzia i obchodzimy go w XXXIII niedzielę zwykłą, przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzień ten przypomina nam o naszym obowiązku troski o ubogich. Patron jednej z rzymskich bazylik – św. Wawrzyniec męczennik, który będąc diakonem rozdzielał jałmużnę, nazwał ubogich: „prawdziwym skarbem Kościoła”.
  „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps9,19) – te słowa Psalmu to motto przesłania papieża Franciszka na Światowy Dzień Ubogich.
  Ojciec Święty pisze o odpowiedzialności chrześcijan za przywracanie biednym nadziei: „Konieczne jest, przede wszystkim w czasach takich, jak nasze, odnawiać nadzieję i przywracać zaufanie. To program, którego wspólnota chrześcijańska nie może nie doceniać. Z niego bierze się bowiem wiarygodność naszego głoszenia oraz prawdziwość świadectwa chrześcijan. (…) Zaangażowanie, nawet społeczne, na rzecz ubogich nie jest jakąś dodatkową i zewnętrzną działalnością dla Ewangelii, wręcz przeciwnie, ukazuje realizm wiary chrześcijańskiej i jej ważność historyczną.”
 2. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka na rzecz chrześcijan prześladowanych w Sudanie Południowym.
 3. W ubiegłą niedzielę na składkę remontową zostało zebrane 3.642,46 zł.
  Za złożone ofiary serdecznie dziękuję – Bóg zapłać.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  - w poniedziałek 18.XI – bł. Karolinę Kózkównę dz. i m.
  - w środę 20.XI – św. Rafała Kalinowskiego pr.
  - w czwartek 21.XI – Ofiarowanie NMP
  - w piątek 22.XI – św. Cecylię dz. i m. – patronkę muzyki kościelnej, chórów kościelnych
  - w poniedziałek 25.XI – św. Katarzynę Aleksandryjską dz. i m.
 5. W sobotę 23.XI. przypada 24-ta rocznica śmierci śp. Ks. Prob. Franciszka Figlaka.
 6. Nasz odpust parafialny ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej Dz. M. będziemy obchodzili w niedzielę – 1 grudnia – o g. 12.00.
  Sumistą będzie Ks. Dr Adam Sikora – Profesor Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
 7. W przyszłą niedzielę, ostatnią roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W Sulęcinku przypada odpust parafialny, Msza św. odpustowa o g. 12.00.
 8. Przypominam o rezerwowaniu Mszy św. rocznicowych i jubileuszowych na przyszły rok. Msze św. za zmarłych będzie można rezerwować od 1 grudnia.
 9. Intencje apostolstwa modlitwy na listopad:
  - powszechna: aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, zrodził się duch dialogu, spotkania
  i pojednania; wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie,
  i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa.
 

Copyright esolec.pl 2013©. Wszelkie prawa zastrzeżone.