Kościół parafialny Kościół parafialny - wnętrze Dom parafialny Figura Najświętszego Serca Pana Jezusa Krzykosy Kaplica Witowo Sulęcin Młodzikowo Most kolejowy nad rzeką Wartą

Wrzesień

23

poniedziałek

Tekla, Bogusław

 

25 Niedziela zwykła – 22.IX.2019

 1. Tegoroczny odpust Podwyższenia Krzyża Świętego w Gogolewie łączy się z obchodami 240-lecia kościoła. Z tej okazji w dzisiejszą niedzielę – 22.IX – Mszę św. odpustową o g. 12.00 odprawi Ks. Abp Stanisław Gądecki.
 2. Organy w naszym kościele, po czterech latach remontu, są znowu w pełni złożone, choć jeszcze nie w pełni sprawne – wymagają pełnego dostrojenia. Nastąpi to za około miesiąc.
  Przypomnę tylko, że organy liczą 15 głosów organowych i zostały wykonane w 1909 r. w firmie organmistrzowskiej Spiegel&Bach z Rychtala k/ Kępna, przez organmistrza Josepha Bacha, jako 158 instrument tego warsztatu, licząc od roku 1786 - początku powstania firmy.
 3. Spotkanie Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej odbędzie się w czwartek – 26.IX – po Mszy św. wieczornej – na probostwie.
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  - w poniedziałek – 23.IX – św. Pio z Pietrelciny, K.
  - w czwartek – 26.IX – śśw. Kosmy i Damiana MM.
  - w piątek – 27.IX – św. Wincentego a Paulo K.
  - w sobotę – 28.IX – św. Wacława M.
  - w niedzielę – 29.IX – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 5. Katecheza przedmałżeńska w parafii pw. św. Trójcy w Nowym Mieście n/Wartą rozpocznie się w sobotę 12 października i zakończy w niedzielę 27 października br. Katecheza będzie się odbywała w soboty i niedziele. Zgłoszenie uczestników oraz I-y wykład w sobotę 12 października o g. 16.00.
 6. Do zawarcia małżeństwa przygotowują się narzeczeni:
  - Bartkowiak Damian, rz-kat., st.woln., oraz parafia Solec oraz
  Kubiak Karolina, rz-kat., st.woln., zam. parafia Kolniczki.
  Kto wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających przez w/w narzeczonych zawarcie małżeństwa zobowiązany jest powiadomić o tym w biurze parafialnym.
 7. Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc wrzesień:
  - powszechna: Aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa.
 8. W minionym tygodniu zmarli i odbyły się pogrzeby: śp. Lubomira Kubasik-Kisielewska z Osiecznej, śp. Stanisław Delestwowicz i śp. Kazimiera Urbaniak z Krzykos. Wieczny odpoczynek …
 

Copyright esolec.pl 2013©. Wszelkie prawa zastrzeżone.