Kościół parafialny Kościół parafialny - wnętrze Dom parafialny Figura Najświętszego Serca Pana Jezusa Krzykosy Kaplica Witowo Sulęcin Młodzikowo Most kolejowy nad rzeką Wartą

Maj

28

czwartek

Augustyn, Jaromir, Wilhelm

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (7 Niedziela Wielkanocna) – 24.V.2020

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. (Wniebowstąpienie Pana Jezusa miało miejsce 40-go dnia po Zmartwychwstaniu. Konferencja Episkopatu Polski, ze względów duszpasterskich, obchód uroczystości przeniosła na 7 Niedzielę Wielkanocną.)
 2. Wszystkim mamom, z okazji Dnia Matki, życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi oraz wdzięczności ze strony dzieci.
 3. Rocznica I-szej Komunii św. Uczniowie klasy IV proszę by przyszli na Mszę św. w czwartek, 28 maja, o g. 18.00. Spowiedź św. dla dzieci będzie w środę od g. 17.00. W ubiegłym roku do I-szej Komunii św. przystąpiło 16 dzieci. Wytyczne Ministra Zdrowia dotyczące zgromadzeń zezwalają na takie zgromadzenie.
 4. Od 1997 roku, corocznie w Wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego odbywało się Spotkanie Młodych Lednica 2000. W tym roku miało się odbyć XXIII spotkanie, które z wiadomych względów się nie odbędzie. Młodzież, która w tym roku, przy okazji wizytacji Ks. Biskupa w naszej parafii, ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, tj. roczniki 2003, 2004, 2005 zapraszam na Mszę św. w sobotę o g. 20.00 – w Wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Obecność jest obowiązkowa. W przypadku niemożności uczestniczenia obowiązuje usprawiedliwienie na piśmie od rodziców.
 5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  - we wtorek – 26.V – św. Filipa Neri pr.
  - w piątek – 29.V – św. Urszulę Ledóchowską, dz. patronkę Archidiecezji
  - w sobotę – 30.VI – Wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego
 6. W przyszłą niedzielę – 31.V – obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna do Ducha Świętego odprawiana jest w łączności z nabożeństwem majowym. W oczekiwaniu na tę uroczystość módlmy się do Ducha Świętego, by odnowił w nas działanie Swoich Darów.
 7. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć narzeczeni:
  - Tumidajski Szymon Piotr, rz-k., st.woln., zam. Młodzikowo oraz
  Górniak Anna Maria, rz-k., st.woln., zam. Młodzikowo;
  - Skrzypczak Łukasz, rz-k., st.woln., zam. Poznań, ul. Karpia oraz
  Woźniak Weronika, rz-k., st.woln., zam. Poznań, ul. Karpia;
  - Słomczyński Marcin Paweł, rz-kat., st. woln., zam. Witowo oraz
  Majsnerowska Beata, rz-kat., st.woln., zam. Pięczkowo, ul. Dębińska.
  Kto wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie małżeństwa przez w/w narzeczonych zobowiązany jest poinformować o tym w biurze parafialnym.
 8. Intencje apostolstwa modlitwy na miesiąc maj:
  - ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.
 9. Jest dostępna prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Prasę katolicką można odbierać w zakrystii.
 

Copyright esolec.pl 2013©. Wszelkie prawa zastrzeżone.