Kościół parafialny Kościół parafialny - wnętrze Dom parafialny Figura Najświętszego Serca Pana Jezusa Krzykosy Kaplica Witowo Sulęcin Młodzikowo Most kolejowy nad rzeką Wartą

Maj

29

poniedziałek

Magdalena, Teodozja, Maria

 

Intencje na Mszę św. w I piątek 2.VI.2023: g. 16.30 – Witowo; g. 18.00 – Solec

Intencje na Mszę św. w I-y piątek 2.VI.2023 g. 16.30 – Witowo
(Witowo, Wiktorowo i Bronisław)

Za + Józefę Grala – od pracownic i emerytek Banku Spółdzielczego O/w Krzykosach;
+ Czesławę Zawitaj – od Alfreda Kibila, Ireny Sulczyńskiej, Wandy Andrasiewicz z rodzinami;
+ Czesławę Wiśniewską – od Felicji Rybarczyk, Mieczysławy, Zenona Zawitaj, Alicji, Bogdana Zawitaj z rodzinami;
+ Czesława Bachorskiego – od Józefa Stratyńskiego i rodz. Strugałów;
+ Jana Rybarczyka – od rodz. Bajerów, Kraszkiewiczów, Roszyków, Malinowskich i Asi z Feliksem;
+ Mieczysława Surdyka – od rodz. Kosmowskich i Ratajczaków z Miąskowa;
+ Stanisława Marchwiaka – ;
+ Władysława Sikorę – ;


Intencje na Mszę św. w I-y piątek 2.VI.2023 g. 18.00 – Solec
(Baba, Bronisław, Krzykosy, Młodzikowo, Młodzikowice, Przymiarki, Solec, Sulęcin)

Za + Barbarę Gołębowską – od rodz. Chwiłkowskich;
+ Edwarda Borowczyka – chrześniaczki Małgorzaty z Wrocławia z rodz. i rodz. Drankiewiczów;
+ Marię Mądrą – od wnuków Ani, Natalii i Łukasza z rodzinami;
+ Krystynę Kwiatkowską – od kuzynostwa: Wiesłąwy z Orzechowa, Alicji z Wrześni i Andrzeja z Czeszewa z rodzinami;
+ Cecylię Jaszczak – od Teresy Dobroszczyk, Romana Budasza, Grzegorza Budasza z rodzinami;
+ Jolantę Gaca – od szwagierki Joanny z mężem, Chrześniaka Marcina z rodz., Magdy z Kubą;
+ Edwarda Fiołkę – od Urszuli, Przemysława i Łukasza z rodz.;
+ Eugenię Kołata – od kuzynek: Krystyny, Marianny, Bernadety i Henryka z rodzinami;
+ Zbigniewa Kaczmarka – od mieszkańców Sulęcina;
+ Zygmunta Chwiołkę – od Janiny Olszowy z Orzechowa;
+ Janinę Kaźmierczak – od rodziny z Krzykos;
+ Grażynę Stachowiak – od rodzin z Krzykos;
oraz
+ Zbigniewa Czerniaka – ;
+ Pawła Cichonia;
+ Ludwika Mikołajczaka –
+ Barbarę Kruszczak – ;
+ Włodzimierza Nowaka – ;
+ Stanisława Dybałę – ;
+ Kazimierę Maćkowiak – ;
+ Marię Tomalik – ;
+ Juraja Hubę – ;

Dodano 2 dni temu o 22:09 przez Kazimierz Tomalik
 

Skomentuj (0)
 
 

JUBILEUSZE 25, 50 i 60 LECIA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH

Czcigodni Księża!
Drodzy Archidiecezjanie!

Tradycją w naszej archidiecezji jest wspólne dziękczynienie Panu Bogu za dar sakramentu święceń kapłanów, którzy przeżywają swoje kapłańskie Jubileusze.

W tym roku złoty jubileusz swoich święceń kapłańskich przeżywają: abp Stanisław Gądecki, abp Marek Jędraszewski, bp Romuald Kujawski, ks. Karol Biniaś, ks. Bernard Cegła, ks. Józef Dorociak, ks. Andrzej Grabański, ks. Leszek Grzelak, ks. Czesław Liczbański, ks. Włodzimierz Lisek, ks. Andrzej Pawłowski, ks. Jan Pieczonka, ks. Henryk Rynkiewicz, ks. Jerzy Stachowiak, ks. Antoni Swoboda, ks. Jan Szpet, ks. Wojciech Wolniewicz, ks. Mateusz Żarnowiecki.
Złoci Jubilaci podziękują za dar kapłaństwa, dnia 29 maja 2023 roku w Bazylice Archikatedralnej w czasie Eucharystii o godzinie 11.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki.

W piątek, 2 czerwca br. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego odprawią Mszę św. w Katedrze Poznańskiej, kapłani obchodzący srebrny jubileusz kapłaństwa. Srebrnymi Jubilatami są: ks. Krzysztof Borowicz, ks. Piotr Derda, ks. Zbigniew Dobroń, ks. Robert Korbik, ks. Jacek Maćkowiak, ks. Trojan Marchwiak, ks. Sławomir Pawlicki, ks. Piotr Przydrożny.

Jubileusz sześćdziesięciolecia święceń kapłańskich obchodzą w tym roku: bp Zdzisław Fortuniak, ks. Franciszek Bortnowski, ks. Kazimierz Gawroński, ks. Zbigniew Kalina, ks. Jan Małeta, ks. Kazimierz Pachciarz, ks. Artur Przybył, ks. Franciszek Ryba, ks. Anzelm Weiss. Uroczysta Eucharystia zostanie przez Jubilatów odprawiona dnia 26 maja 2023 roku o godz. 11.00 w kościele NMP in Summo na poznańskim Ostrowie Tumskim.

O tych uroczystościach prosimy również powiadomić parafian i zaprosić do modlitwy w intencji Jubilatów, także do wzięcia udziału we Mszach Świętych w Bazylice Katedralnej.

Biskup Grzegorz Balcerek
Wikariusz Generalny

ks. prałat dr Ireneusz Dosz
Kanclerz Kurii

Dodano 22 maja 2023 o 9:14 przez Kazimierz Tomalik
 

Skomentuj (0)
 
 

Zostawiła kartkę na grobie rodziców Putina. Emerytka skazana przez sąd w Petersburgu

oprac. AJK 12-05-2023 14:49

Rosyjski sąd wydał wyrok w sprawie emerytki Iriny Cybaniewy, która na grobie rodziców Putina zostawiła nieprzychylną wobec niego notatkę. Rosjankę uznano winną zbezczeszczenia miejsc pochówku na tle nienawiści politycznej.

Rosja. Skazano emerytkę, która zostawiła na grobie rodziców Putina notatkę z prośbą, by "zabrali go do siebie" Źródło: PAP, Wikimedia Commons

Sąd w Petersburgu skazał Irinę Cybaniewą na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu. 60-latka potwierdziła przed sądem, że zostawiła notatkę na grobie, ale podkreśliła, że nie kierowała się nienawiścią polityczną.

List do rodziców Putina. "Cały świat modli się o jego śmierć"

Według śledczych 6 października ubiegłego roku Irina Cybaniewa zostawiła na nagrobku zapiskę z "obraźliwym napisem":
"Rodzice maniaka, zabierzcie go do siebie. Sprawił (ludziom) wiele bólu i kłopotów, cały świat modli się o jego śmierć. Wychowaliście potwora i mordercę" - napisała Rosjanka.

Wobec kobiety wszczęto sprawę karną, zarzucając jej zbezczeszczenie grobu rodziców Putina z powodu "nienawiści na tle politycznym".

Rosjanka przed sądem przepraszała

Propagandowe media z Rosji od początku podkreślały, że 60-latka zostawiła kartkę na grobie dyktatora dzień przed jego urodzinami. M.in. z tego powodu prokuratura żądała kary trzech lata pozbawienia wolności.

Oskarżona zeznawała m.in. przed sądem:

- Po obejrzeniu wiadomości ogarnął mnie strach, bardzo źle się poczułam. (...) W ogóle kiepsko pamiętam to, jak to napisałam, tekstu wcale nie pamiętam. Wiem, że kierując się emocjami, dokonałam nieprzemyślanego czynu. Przykro mi, że moje działania mogły kogoś zranić albo urazić - powiedziała kobieta w sądzie.

To nie była jedyna wiadomość na grobie rodziców Putina

Nie był to jedyny incydent tego rodzaju - informuje Radio Swoboda. 27 września 2022 roku nieznani aktywiści zostawili na grobie Putinów kartkę ze skargą na zachowanie ich syna.
Tabliczka, w formie strony z dziennika szkolnego, brzmiała: "Drodzy rodzice! Wasz syn zachowuje się nieprzyzwoicie! Opuszcza lekcje historii, bije się z kolegami z klasy i grozi wysadzeniem całej szkoły! Proszę podjąć odpowiednie działania!". W tym przypadku sprawców nie odnaleziono.

Rodzice Putina - Władimir Putin senior i jego żona Maria - zmarli, odpowiednio, w 1999 i 1998 roku, czyli zanim 31 grudnia 1999 r. ich syn został wyznaczony na prezydenta przez ówczesnego gospodarza Kremla Borysa Jelcyna.

Czytaj też: "Operacja specjalna osiągnęła pewne cele". Kuriozalne słowa Pieskowa

Źródła: Radio Swoboda, media.zona, PAP
link do wiadomości:
https://wiadomosci.wp.pl/zostawila-kartke-na-grobie-rodzicow-putina-emerytka-skazana-6897237204695808a

Dodano 14 maja 2023 o 18:53 przez Kazimierz Tomalik
 

Skomentuj (0)
 
 

Pogrzeb śp. Marii Tomalik - 28 kwietnia br. g. 11.00 - cmentarz parafialny w Kępnie

„Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie”.( J 11,25)

Dnia 25 kwietnia 2023 zmarła w wieku 74 lat, zaopatrzona Sakramentami świętymi

śp. Maria Tomalik - lekarz medycyny.

Pogrzeb odbędzie się w Kępnie – w piątek 28 kwietnia.

Msza św. pogrzebowa o g. 11:00 w Kaplicy cmentarnej pw. Wszystkich Świętych – na cmentarzu parafialnym w Kępnie. Po nabożeństwie nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce spoczynku – do grobu rodzinnego.

W smutku pogrążeni:
ks. Stanisław, Janina, ks. Kazimierz – Tomalikowie

Dodano 26 kwietnia 2023 o 21:35 przez Kazimierz Tomalik
 

Skomentuj (0)
 
 

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski

W ostatnich dniach mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na osobę i wizerunek Świętego Jana Pawła II. Dzieje się to w Ojczyźnie Papieża, który jak nikt inny rozsławił imię Polski na całym świecie. „Papież Jan Paweł II – pisał burmistrz Rzymu z okazji jego beatyfikacji – zostawił niezatarty znak na historii chrześcijaństwa oraz na historii narodów Europy i całego świata. Ojciec Święty Wojtyła stał się symbolem, przewodnikiem, zarówno dla osób wierzących, jak i niewierzących. Był Papieżem, którego wkład okazał się decydujący dla obalenia komunizmu oraz tych wszystkich doktryn, które zmierzały do przekreślenia wszelkiej godności i wolności istoty ludzkiej. Liczne narody odnalazły w nim pokłady ogromnej siły, zdolnej do przekazywania piękna wiary i wartości z nią związanych.”
Papież Franciszek z okazji kanonizacji przypomniał, że Karol Wojtyła zanim wyruszył, by przemierzać drogi świata, dorastał do służby Chrystusowi i Kościołowi w swojej Ojczyźnie, w Polsce. „Dziękuję narodowi polskiemu i Kościołowi w Polsce za dar Jana Pawła II” – powiedział Franciszek i podkreślił, że Papież Polak nadal inspiruje nas poprzez słowa, pisma, gesty, styl posługi, cierpienie przeżywane z heroiczną nadzieją. „Inspiruje nas jego całkowite powierzenie się Chrystusowi, Odkupicielowi człowieka i Matce Bożej.”
Święty Jan Paweł II to jeden z największych rodaków w naszych dziejach. Jest także ojcem naszej wolności. Szedł przed nami jak Mojżesz – wyprowadził z domu niewoli, przeprowadził przez Morze Czerwone i przypomniał nam tablice Bożych przykazań. Stanął w szeregu wielkich proroków, potężnych w słowie i czynie. Wskazywał drogę, chronił przed niebezpieczeństwem, przestrzegał przed uwikłaniem w ciernie zła i grzechu. Brał nas na swoje ramiona i z miłością odnosił do Chrystusowej owczarni
Poeta i myśliciel cenił i kochał polską kulturę, historię i tradycję. Wielki i wymagający nauczyciel zatroskany był o dziedzictwo, któremu na imię Polska. On z tego dziedzictwa się wywodził, w nim się wychowywał i wzrastał, ono go ukształtowało. Był z tego dziedzictwa dumny i nie wstydził się tego wyznać przed światem. A jednocześnie był tego świata pierwszym obywatelem, szedł do wszystkich narodów. Okazywał szacunek dla każdej kultury, historii i tradycji. Apelował o duchową jedność Europy, przypominał jej chrześcijańskie korzenie, z których wyrasta nasza kultura i cywilizacja.
Jego pielgrzymki do Ojczyzny były wielkimi rekolekcjami dla narodu, milowymi kamieniami naszej historii, tchnieniem Ducha Świętego w sumienia umęczonych i zdezorientowanych rodaków. Wypowiadał słowa mające sprawczą moc, zdolne pchnąć historię kraju i losy ludzi na nowe tory: „Niech zstąpi Duch Twój”, „Pokój Tobie Polsko, Ojczyzno moja!” „Każdy powinien mieć swoje Westerplatte!” „Nie lękajcie się być świętymi!” „Miejcie wyobraźnię miłosierdzia!”.
Jego papieskie przepowiadanie, apostolskie wizyty, a także wysiłki dyplomatyczne przyczyniły się do wzrostu duchowego milionów ludzi na całym świecie. Dla nich Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie.

Dodano 1 kwietnia 2023 o 23:18 przez Kazimierz Tomalik
 

Czytaj więcej Skomentuj (0)
 
 

Niedziela Słowa Bożego 22.01.2023 - Tydzień Ekumeniczny - III niedz. zwykła

Dziś po raz czwarty obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka we wrześniu 2019 r. listem apostolskim Aperuit illis.

Papież napisał w nim m.in.: "Ustanawiam III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Staje się ona odpowiednim momentem tego okresu roku, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan. Nie jest to przypadek: celebrowanie tej Niedzieli wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwałej i autentycznej jedności".

LIST APOSTOLSKI
W FORMIE MOTU PROPRIO

OJCA ŚWIĘTEGO
FRANCISZKA

"APERUIT ILLIS"

W KTÓRYM USTANAWIA
NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO

1. «Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma» (Łk 24, 45). To jeden z ostatnich gestów, jakie uczynił Zmartwychwstały Pan, zanim wstąpił do nieba. Objawia się Uczniom, gdy są zgromadzeni, łamie z nimi chleb i otwiera ich umysły, aby pojęli Pismo Święte. Tym ludziom, wystraszonym i rozczarowanym, objawia sens tajemnicy paschalnej: a mianowicie, że to według odwiecznego planu Ojca, Jezus musiał cierpieć i powstać z martwych, aby ogłosić nawrócenie i przebaczenie grzechów (por. Łk 24, 26.46-47). Obiecuje On również uczniom Ducha Świętego, który da im siłę do bycia świadkami tej Tajemnicy zbawienia (por. Łk 24, 49).

Relacja pomiędzy Zmartwychwstałym, wspólnotą wierzących oraz Pismem Świętym jest ekstremalnie życiodajna dla naszej tożsamości. Bez Pana, który nas wprowadza, niemożliwe jest zrozumienie głębokości Pisma Świętego. To działa również w drugą stronę: bez Pisma Świętego, wydarzenia z Misji Jezusa oraz Jego Kościoła w świecie są niemożliwe do odczytania. Słusznie św. Hieronim mógł napisać: «Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa» (In Is., Prolog: PL 24, 17).

Dodano 21 stycznia 2023 o 10:27 przez Kazimierz Tomalik
 

Czytaj więcej Skomentuj (0)
 
 

Martyrologium Kościoła Rzymskiego na dzień 25 grudnia

Dnia ósmego przed kalendami styczniowymi,
- w roku 5199 od stworzenia świata, gdy Bóg „na początku stworzył niebo i ziemię”;
- w roku 2759 po potopie;
- w roku 2015 po narodzeniu Abrahama;
- w roku 1510 po wyprowadzeniu ludu izraelskiego pod wodzą Mojżesza z niewoli egipskiej;
- w roku 1032 od czasu, gdy Dawid został namaszczony na króla;
- w 65 tygodniu lat według proroctwa Daniela;
- w 194 olimpiadzie według kalendarza greckiego;
- w roku 752 od założeniu miasta Rzymu;
- w 42 roku panowania Oktawiana Augusta, gdy na całym świecie pokój zapanował;
- w 6 okresie historii świata;
Zechciał Jezus Chrystus, przedwieczny Bóg i przedwieczny Ojca Syn, uświęcić świat przez swoje błogosławione Przyjście.
Był On poczęty z Ducha Świętego i po upływie dziewięciu miesięcy narodził się jako człowiek w Betlejem Judzkim z Maryi Panny.
Święcimy Narodzenie Pana naszego, Jezusa Chrystusa według ciała.

„Słowo (…) przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym, jednak którzy Je przyjęli, dało Moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym którzy wierzą w Imię Jego. (…)
A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy”. (Ewangelia wg św. Jana 1,11-14)

Dodano 25 grudnia 2022 o 13:15 przez Kazimierz Tomalik
 

Skomentuj (0)
 
 

Treść objawień Matki Bożej w Fatimie w 1917 r.

Treść objawień Matki Bożej w Fatimie w 1917 r. na podstawie "Wspomnień Siostry Łucji" - tekst zatwierdzony przez Biskupa diecezji Leiria Fatima, grudzień 2002

III. 13 lipca 1917 - trzecie objawienie się Matki Bożej

13 lipca 1917 r. krótko po naszym przybyciu do Cova da Iria do dębu skalnego, gdy odmówiliśmy różaniec z ludźmi licznie zebranymi, zobaczyliśmy znany już blask światła, a następnie Matkę Boską na dębie skalnym.

- „Czego sobie Pani ode mnie życzy?" - zapytałam.
- „Chcę, żebyście przyszli tutaj 13 przyszłego miesiąca, żebyście nadal codziennie odmawiali różaniec na cześć Matki Boskiej Różańcowej, dla uproszenia pokoju na świecie i o zakończenie wojny, bo tylko Ona może te łaski uzyskać".
- „Chciałabym prosić, żeby Pani nam powiedziała, kim jest i uczyniła cud, żeby wszyscy uwierzyli, że nam się Pani ukazuje".
- „Przychodźcie tutaj w dalszym ciągu co miesiąc! W październiku powiem, kim jestem i czego chcę, i uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli".

Potem przedłożyłam kilka próśb, nie pamiętam, jakie to były. Przypominam sobie tylko, że Nasza Dobra Pani powiedziała, że trzeba odmawiać różaniec, aby w ciągu roku te łaski otrzymać. I w dalszym ciągu mówiła:
- „Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi".

Przy tych ostatnich słowach rozłożyła znowu ręce jak w dwóch poprzednich miesiącach. Promień światła zdawał się przenikać ziemię i zobaczyliśmy jakby morze ognia, a w tym ogniu zanurzeni byli diabli i dusze w ludzkich postaciach podobne do przezroczystych, rozżarzonych węgli, które pływały w tym ogniu. Postacie te były wyrzucane z wielką siłą wysoko wewnątrz płomieni i spadały ze wszystkich stron jak iskry podczas wielkiego pożaru, lekkie jak puch, bez ciężaru i równowagi wśród przeraźliwych krzyków, wycia i bólu rozpaczy wywołujących dreszcz zgrozy. (Na ten widok musiałam krzyczeć «aj», bo ludzie to podobno słyszeli.) Diabli odróżniali się od ludzi swą okropną i wstrętną postacią, podobną do wzbudzających strach nieznanych jakichś zwierząt, jednocześnie przezroczystych jak rozżarzone węgle.

Dodano 13 lipca 2022 o 16:21 przez Kazimierz Tomalik
 

Czytaj więcej Skomentuj (0)
 
 

Oktawa Bożego Ciała, uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa i wspomn. Niepokalanego Serca Maryi

Oktawa Bożego Ciała

Naszą wdzięczność Panu Jezusowi za ustanowienie Eucharystii i Jego trwanie pośród nas w Najświętszym Sakramencie wyrażamy przez osiem dni - oktawę - uczestnicząc we Mszach św. i procesjach eucharystycznych. Serdecznie zapraszam na Mszę św. w oktawie Bożego Ciała o g. 18.00.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa powstało w związku z objawieniami, jakie miała francuska zakonnica siostra Małgorzata Maria Alacoque (1647-1690), z zakonu sióstr wizytek w miejscowości w Paray-le-Monial koło Lionu w latach 1673-1675.

W piątek po oktawie Bożego Ciała, 10 czerwca 1675 roku nastąpiło ostatnie wielkie objawienie. Kiedy siostra Małgorzata klęczała przed tabernakulum w czasie nawiedzenia Najśw. Sakramentu, ukazał się jej Chrystus, odsłonił swoje Serce i powiedział:
"Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że nie szczędziło niczego aż do zupełnego wyniszczenia się dla okazania im miłości, a w zamian za to doznaje od większości ludzi tylko gorzkiej niewdzięczności, wzgardy, nieuszanowania, lekceważenia, oziębłości i świętokradztw, jakie oddają mu w tym Sakramencie Miłości. Lecz najbardziej boli Mnie to, że w podobny sposób obchodzą się ze Mną serca służbie mojej szczególnie poświęcone. Dlatego żądam, aby pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała był odtąd poświęcony jako osobne święto ku czci Mojego Serca i na wynagrodzenie Mi przez Komunię i inne praktyki pobożne zniewag, jakich doznaję. W zamian za to obiecuję ci, że Serce moje wyleje hojne łaski na tych wszystkich, którzy w ten sposób oddadzą Mu cześć lub przyczynią się do jej rozszerzenia".
Pan Jezus dał św. Małgorzacie Alacoque dwanaście obietnic, dotyczących czcicieli Jego Serca:
1. Dam im łaski, potrzebne w ich stanie.
2. Ustalę pokój w ich rodzinach.
3. Będę ich pocieszał w utrapieniach.
4. Będę ich pewną ucieczką w życiu, a szczególnie w godzinę śmierci.
5. Będę im błogosławił w ich przedsięwzięciach.
6. Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło i ocean miłosierdzia.
7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi.
8. Dusze gorliwe prędko dojdą do doskonałości.
9. Będę błogosławił domom, w których wizerunek Serca mojego będzie czczony.
10. Osoby, które będą to nabożeństwo rozszerzały, będą miały imię swoje wypisane w Sercu moim.
11. Dam kapłanom dar wzruszania serc nawet najzatwardzialszych.
12. W nadmiarze miłosierdzia Serca mojego przyrzekam tym wszystkim, którzy będą komunikować w pierwsze piątki miesiąca przez dziewięć miesięcy z rzędu w intencji wynagrodzenia, że miłość moja udzieli łaskę pokuty, iż nie umrą w mojej niełasce, ani bez Sakramentów świętych, a Serce moje będzie im pewną ucieczką w ostatniej godzinie życia.

Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi

Niepokalane Serce Maryi ukazuje nam najdoskonalszą odpowiedź człowieka - Maryi - na objawioną nam miłość Bożą.
Choć nigdy nie dorównamy świętości Maryi, to jednak jej serce przypomina nam, że Bóg powołuje każdego człowieka do prawdziwej świętości. Możemy ją osiągnąć przez ufną współpracę z udzielaną nam przez Boga w sakramentach świętych łaską uświęcającą.

Dodano 20 czerwca 2022 o 8:35 przez Kazimierz Tomalik
 

Skomentuj (0)
 
 

POMOC DLA UKRAINY - świetlica wiejska w Solcu

W świetlicy wiejskiej w Solcu, przy ul. Głównej można składać dary rzeczowe dla walczącej z agresją państwa rosyjskiego Ukrainą.

Jako dary można składać:
- suchy prowiant;
- ubrania czyste, do użytku (mogą być używane ale czyste);
- koce;
- środki higieny;

Dary można składać od poniedziałku do soboty bieżącego tygodnia 28.02-05.03.2022 w godzinach:
- poniedziałek: 11.00-18.00;
- wtorek - piątek: 8.00-18.00;
- sobota: 8.00-14.00.

Dodano 28 lutego 2022 o 10:30 przez Kazimierz Tomalik
 

Skomentuj (0)
 
Strona 15 z 15

Copyright esolec.pl 2013©. Wszelkie prawa zastrzeżone.